Prezentace středních škol a zaměstnavatelů Jičín

Naše firma dlouhodobě spolupracuje a podporuje Střední školu technickou a řemeslnou v Novém Bydžově. Tato škola se ve dnech 15. – 16. října prezentovala na výstavě středních škol v Jičíně, která se konala za pořadatelství Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje v jičínském kulturním středisku. “Spolupráce se školou je skvělá. Studenti k nám docházejí na povinné praxe a škola nám vychovává nové, budoucí pracovníky – řezníky, které nemusíme příliš zaučovat a jsou již seznámeni s provozem“, říká Ing. Veronika Klusáková, personalistka Maso Jičín.

SŠTŘ Nový Bydžov v Jičíně reprezentovalo kvarteto pedagogů Veronika Větrovská, Aleš Novák, Dobroslav Šmidrkal a Mgr. Vladimír Blažej spolu s dvojicí žáků Jakubem Stránským, který zastupoval technické obory, a Adamem Baliharem, zástupcem potravinářských oborů školy.
Byla jsem hlavně překvapena sobotní vysokou návštěvností a zájmem, je vidět, že pokud na přehlídku přijdou rodiče se svou ratolestí, má to úplně jinou kvalitu při získávání informací o typech studia“, komentovala akci Veronika Větrovská, vedoucí střediska praktického vyučování SŠTŘ v Chlumci nad Cidlinou.

Spolupráce s partnery je skvělá i v této oblasti, protože výchova jejich budoucích pracovníků je stěžejním cílem školy i zaměstnavatelů. Velmi oceňujeme jejich vklady a i pozornost, kterou oni i Krajská hospodářská komora odbornému školství věnují“, komentoval podporu partnerů Aleš Novák, vedoucí učitel odborného výcviku automobilních oborů.

Akce navazovala na předchozí výstavy v Rychnově nad Kněžnou a v Trutnově. Celá série bude pokračovat v Náchodě a ukončena bude v královéhradeckém ALDISU.
Účastnický poplatek, který naše škola uhradila za pět výstav Krajské hospodářské komoře, považujeme za dobře investovaný“, hodnotil ekonomiku celého seriálu Dobroslav Šmidrkal, vedoucí učitel odborného výcviku oboru Opravář zemědělských strojů.
Školu čeká ještě burza středních škol v Nymburce, Semilech, Pardubicích a také zmíněné výstavy v Náchodě a v Hradci Králové.

Za zhodnocení akce děkujeme panu řediteli Mgr. Vladimíru Blažejovi. Přejeme všem v SŠTŘ hodně štěstí a elánu do dalších akcí a zbytku školního roku. A především přejeme hodně nových studentů v oboru Řezník – uzenář.

Grilujte s námi!

Grilovací klobása s chedarem a jalapeňo. Tak ta opravdu pálí!

Už jste ji ochutnali?